Про організацію
Експертні матеріали
Видання
Проекти
Заходи
??????i ?????????
????? ?????

 ????????
???? ?i?????????
???? ??????? ?????????
???????? ???????? ?????????? ??????
???? ??????

Uniter

???? ??i??? ???i????

?????? ? ?????i: i???????i???-????i?????? ??????
???????????? ??????
 ????? ??????????????? ?????????
 ????? ??????????????? ?????????
 ????? ??????????????? ?????????
НОВИНИ – КОМЕНТАРІ – ПОДІЇ :.
20-07-2016 || 12:26
МІСЬКІ ЗІБРАННЯ У ФОРМАТІ TOWN HALL MEETINGS "ШКІЛЬНА ОСВІТА: БЮДЖЕТ ТА БАТЬКІВСЬКІ КОШТИ"


20 липня в Харкові відбулися Міські зібрання у форматі Town Hall Meetings «Шкільна освіта: бюджет та батьківські кошти». Захід організовано Лабораторією законодавчих ініціатив спільно з Лігою інтернів в рамках проекту "Модельний округ" Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа за ініціативою народного депутата України Олени Сотник
На відкритті Міських зборів Олена Сотник подякувала всім, хто прийшов та виявив небайдужість до актуальних міських проблем. Вона нагадала, що нещодавно у Харкові пройшов форум «Імпульс Змін», і що саме такі заходи акумулюють потенціал активних членів громади. Пані Сотник наголосила: "Ми зібралися тут не просто обговорити, а спробувати знайти варіанти вирішення конкретної проблеми за допомогою інноваційних методів запропонованих Лабораторією законодавчих ініціатив та Програма РАДА. Я щойно повернулася із засідання робочої групи у харківській міській раді. На жаль, я не відчула реального бажання вирішити проблему – лише бажання відповісти на петицію та задовольнити обурення харківської громади. В рамках своїх повноважень народного депутата обіцяю просувати рішення прийняті на сьогоднішніх зборах".
Заступник Голови Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Олександр Заславський ознайомив учасників з методологією проведення заходу та розповів про конкретні результати попередніх Town Hall Meetings  в рамках проекту «Модельний округ».  
Автор сценаріїв Ірина Когут, експерт центру CEDOS, розповіла присутнім, що державна освітня субвенція наразі є однією із "найдешевших" державних субвенцій. Останнім часом відбувається зміна поглядів на питання батьківських внесків по всій Україні – від легалізації та «детінізації» коштів, які батьки щомісяця надають освітнім закладам, до повної їх заборони. Експерт наголосила на важливості активної громадської позиції у врегулюванні збору батьківськіх внесків: "Для того, щоб отримати максимальний ефект від державного фінансування, питання, винесене на сьогоднішнє обговорення, має бути у фокусі харківської громади".
Дискусія яка тривала за десятьма столами зібрала понад 100 представників харківської громади: учителів, батьків, активістів, представників місцевої влади. Учасники зважували плюси та мінуси кожної із 5 альтернатив вирішення проблеми шкільних бюджетів та легалізації батьківських внесків. Зрештою, 27 учасників, більшість із тих хто прийняв участь у голосуванні, обрали варіант, який передбачає повну заборону батьківських внесків. Одна із альтернатив зовсім не знайшла прихильників і лише 7 осіб обрали варіант «нічого не змінювати». 
Наприкінці заходу всі охочі отримали право висловити свої рефлексії щодо формату та змісту заходу, коротко висловити свої коментарі та поставити питання. Олена Сотник переконана, що повна заборона батьківських внесків є занадто радикальним рішенням. Народна депутатка сподівалася на більше бажання взяти особисту ініціативу та відповідальність. Тому за результатами сьогоднішнього обговорення буде зібрано кращі пропозиції та ідеї, щоб вони могли перетворитися на поправки до законопроекту «Про освіту».
Опис проблеми

Варіант 1. Залишити організацію та збір батьківських внесків на розсуд адміністрації школи і батьків (status quo) 

Варіант 2. Створення благодійного фонду 

Варіант 3. Адміністрація школи відкриває рахунок у державному банку (або казначействі) та самостійно розпоряджається власним фондом школи 

Варіант 4. Місцева влада зобов’язує зараховувати усі батьківські внески на спеціальні рахунки у Держказначействі 

Варіант 5. Повністю заборонити батьківські внески у школах 

За детальнішою інформацією просимо звертатися за телефоном: 044 531 37 68.

 ????i? ??? ????? ??????  ??????
 ???i????? ?i??  ? ????????i? ????i?
? 2003 - 2012. ?????????? ???????????? ?????????
???????? ???????? Stearling Studio


 ?????
  RSS    

 

 ??????i ???????
??????? ?? ???? ?????????ОЇ ????? ??ЛІ?????? ???ДІ?

??????? ?? ???? ????? ??????i??? ??????i????? ????????

??????:
?. ???, 04071,
???. ????i? ??? 33, ??. 8.

???: (044) 531 37 68;
????: (044) 425 25 33;

e-mail: info@laboratory.kiev.ua

?? ??????? ????i??? View English materials ??????? ?? ??????? ????i???