Про організацію
Експертні матеріали
Експертні матеріали
Парламентський моніторинг
Соціологія
Видання
Проекти
Заходи
??????i ?????????
????? ?????

 ????????
???? ?i?????????
???? ??????? ?????????
???????? ???????? ?????????? ??????
???? ??????

Uniter

???? ??i??? ???i????

?????? ? ?????i: i???????i???-????i?????? ??????
???????????? ??????
 ????? ??????????????? ?????????
 ????? ??????????????? ?????????
 ????? ??????????????? ?????????
ЕКСПЕРТНІ МАТЕРІАЛИ :.
ЕКСПЕРТНІ МАТЕРІАЛИ
20-03-2012 || 15:38
ЗАКОНИ, ПРИЙНЯТІ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ ПРОТЯГОМ ЛЮТОГО 2012 РОКУ
Протягом лютого-2012 було прийнято 32 законисічні - 15). Ухвалені в цілому закони розподіляються тематично в залежності від головного комітету, який їх готував:

Комітет з питань економічної політики – 5
Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – 4
Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики – 3
Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва – 3
Комітет з питань  сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму – 3
Комітет з питань науки і освіти – 2
Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин – 2
Комітет з питань транспорту і зв'язку – 2
Комітет з питань правової політики – 1
Комітет з питань правосуддя – 1
Комітет з питань національної безпеки і оборони – 1
Комітет з питань свободи слова та інформації – 1
Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин – 1
Комітет з питань  паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки – 1
Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики – 1
Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи – 1

Найпродуктивнішим суб’єктом законодавчої ініціативи у лютому стали народні депутати, які ініціювали 19 законопроектів.  Ініціаторами 9-ти законів виступили представники фракції Партії регіонів. Також парламент підтримав в цілому законопроекти, самостійно ініційовані представниками фракцій «БЮТ-Батьківщина» (3 законопроекти), КПУ (2 законопроекти) та «Наша Україна – Народна Самооборона» (1 законопроект). Крім того, з ініціативи між фракційних груп (БЮТ-ПР, ПР-КПУ-НУНС-РЗМ, ПР-НУНС)  було ухвалено ще 3 законопроекти. Також було прийнято в цілому один законопроект, ініційований позафракційним депутатом.

Також за місяць було підтримано 13 урядових законопроектів. Один з них («Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен фізичних осіб») був ініційований урядом під керівництвом Юлії Тимошенко.  


Слід відзначити, що уряд нерідко проводить власні закони через депутатів коаліції, й зокрема - через представників "Партії регіонів". Тож розподіл ініціаторів лютневих законів з урахуванням фракційної належності виглядає наступним чином:


За минулий місяць жоден з законопроектів не здобув підтримку всіх парламентських фракцій.


Фракція «Наша Україна - Народна самооборона» у лютому підтримала лише один законопроект: «Про внесення змін до Закону України "Про правовий статус закордонних українців"» (ініційований діючим урядом; цей закон підтримали всі фракції окрім КПУ). А фракція «БЮТ – Батьківщина» окрім вище зазначеного підтримала ще 6 законопроектів: «Про внесення змін до деяких законів України (щодо обмеження цивільної дієздатності осіб, які зловживають азартними іграми)» (ініційований представниками фракції «БЮТ-«Батьківщина»), «Про внесення змін до статті 61 Сімейного кодексу України щодо приведення у відповідність з Конституцією України» (ініційований представниками фракції «БЮТ-«Батьківщина»), «Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (щодо звуження переліку умов припинення виплат допомоги при народженні дитини)» (ініційований представниками фракції НУНС), «Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо придбання документів для бібліотечних фондів)» (ініційований представниками фракції «БЮТ-«Батьківщина»), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення правил руху через залізничні переїзди та перевезень пасажирів автомобільним транспортом», «Про внесення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності водіїв транспортних засобів за порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів» (ініційовані діючим урядом). Також значна частина депутатів фракції «БЮТ-Батьківщина» (40 з 103) підтримала законопроект «Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен фізичних осіб», ініційований урядом під керівництвом Юлії Тимошенко.

Фракція Компартії України у лютому не підтримала такі закони:
«Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен фізичних осіб» (ініційований урядом Юлії Тимошенко);
«Про про ландшафти» (ініційований наразі позафракційним Семиногою А.І.);
«Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (ініційований між фракційною групою депутатів);
«Про внесення змін до Закону України "Про правовий статус закордонних українців"»;
«Про внесення змін до Закону України "Про туризм" щодо інформування споживача туристичних послуг»;
«Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання інвестиційної діяльності у сфері житлово-комунального господарства»;
«Про особливості утворення державного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування»;
«Про внесення змін до Закону України "Про залізничний транспорт" (щодо розмежування функцій державного та господарського управління галуззю)» (ініційовані діючим урядом).

Група «Реформи заради майбутнього» висловила свою незгоду з такими ухваленими законопроектами:
«Про внесення змін до Закону України "Про туризм" щодо інформування споживача туристичних послуг» (ініційований діючим урядом);
«Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен фізичних осіб» (ініційований урядом Юлії Тимошенко);
«Про про ландшафти» (ініційований наразі позафракційним Семиногою А.І.);
«Про внесення змін до Закону України "Про міліцію" (щодо обов'язків та прав міліції при забезпеченні дозвільної системи органами внутрішніх справ)» (ініційований представником партії регіонів).

Партія регіонів та фракція Народної Партії голосували за всі закони, які були ухвалені протягом місяця. Загалом ситуація з голосуванням "за" закони у лютому 2012 склалася наступним чином:У лютому вирішилася доля трьох законопроектів, ухвалених парламентом протягом минулих місяців. Так з пропозиціями Президента України були прийняті в цілому закони:
• «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою»  з пропозиціями Президента України від 11.01.2012
• «Про охоронну діяльність» з пропозиціями Президента України від 14.12.2011
• «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності Національного банку України» з пропозиціями Президента України від 10.01.2012

Варто відмітити, що 7 законопроектів були прийняті в цілому у першому читанні за скороченою процедурою. Також вартий уваги той факт, що 3 закони були ухвалені всупереч рекомендаціям експертів Головного юридичного управління Апарату ВРУ, які пропонували відхилити проекти. Так були ухвалені закони «Про внесення змін до Закону України "Про туризм" щодо інформування споживача туристичних послуг», «Про ландшафти» (підтримані фракціями Партії регіонів та Народної Партії) та «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (підтриманий фракціями Партії регіонів, Народної Партії та групою «Реформи заради майбутнього»).

За більш детальною інформацією щодо парламентського моніторингу Лабораторії законодавчих ініціатив звертайтеся за телефоном (+38044) 5313768 або електронною поштою (адреса – z.oleksandr[at]laboratory.kiev.ua).  Контактна особа – Олександр Заславський.

Законодавчі підсумки роботи Верховної Ради України у лютому 2012 року (таблиця).
 ????i? ??? ????? ??????  ??????
 ???i????? ?i??  ? ????????i? ????i?
? 2003 - 2012. ?????????? ???????????? ?????????
???????? ???????? Stearling Studio


 ?????
  RSS    

 

 ??????i ???????
??????? ?? ???? ?????????ОЇ ????? ??ЛІ?????? ???ДІ?

??????? ?? ???? ????? ??????i??? ??????i????? ????????

??????:
?. ???, 04071,
???. ????i? ??? 33, ??. 8.

???: (044) 531 37 68;
????: (044) 425 25 33;

e-mail: info@laboratory.kiev.ua

?? ??????? ????i??? View English materials ??????? ?? ??????? ????i???