Про організацію
Експертні матеріали
Експертні матеріали
Парламентський моніторинг
Соціологія
Видання
Проекти
Заходи
??????i ?????????
????? ?????

 ????????
???? ?i?????????
???? ??????? ?????????
???????? ???????? ?????????? ??????
???? ??????

Uniter

???? ??i??? ???i????

?????? ? ?????i: i???????i???-????i?????? ??????
???????????? ??????
 ????? ??????????????? ?????????
 ????? ??????????????? ?????????
 ????? ??????????????? ?????????
ЕКСПЕРТНІ МАТЕРІАЛИ :.
ЕКСПЕРТНІ МАТЕРІАЛИ
24-11-2011 || 14:34
АНАЛІЗ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ, ПРИЙНЯТИХ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ ПРОТЯГОМ ЛИСТОПАДА 2011 РОКУ
Протягом листопада 2011 року було прийнято 30 законів. Найбільше прийнятих законів стосуються галузевої політики (14); 6 законів спрямовано на удосконалення правової політики, 5 законів стосуються економічної політики, 2 закони було прийнято у сфері державного будівництва, а також по одному закону стосуються соціальної і інформаційної політики, а також  політки у сфері національної безпеки та оборони.

Найпродуктивнішим суб’єктом законодавчої ініціативи виступили народні депутати, які ініціювали 17 прийнятих в цілому законопроектів. Було ухвалено по 2 економічних, галузевих та правових закони, а також 1 інформаційний закон, самостійно ініційовані депутатами від фракції Партії регіонів (загалом 7). Також парламент підтримав 2 правових закони, ініційовані представниками фракції «БЮТ -  Батьківщина». Крім того, було прийнято в цілому 2 закони, ініційовані депутатами фракції НУНС (1 галузевий і 1 у сфері державного будівництва). Також у листопаді парламент ухвалив 1 галузевий законопроект, ініційований депутатом від фракції Народної Партії. З ініціативи міжфракційних груп було ухвалено 3 галузевих закони, і по одному економічному і правовому закону.  

За листопад було підтримано 11 урядових законопроектів, з яких 7 стосуються галузевої політики, 2 – економічної, а також по одному закону – соціальної політики і політики національної безпеки та оборони.

Крім того, Верховна Рада України ухвалила 2 президентські закони: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності)» та  «Про державну службу».

У листопаді вперше за 2011 сесійний рік хоча б один закон здобув підтримку всіх парламентських фракцій. Заслуговує на увагу той факт, що в даному випадку був підтриманий закон «Про вибори народних депутатів України» (загальний аналіз закону ).
 
Втім, загальна картина голосувань залишається незмінною: фракції «БЮТ - Батьківщина» і «Наша Україна - Народна Самооборона» не підтримали 29 з 30-ти ухвалених в цілому законопроектів. Крім того, депутатська група «Реформи заради майбутнього» не підтримала 2 законопроекти: «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я (щодо прискорення надання першої медичної допомоги в невідкладних та екстремальних ситуаціях)» (ініційований представником фракції Народної Партії) та «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо приведення у відповідність із вимогами Європейської Конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення)» (ініційований депутатом від фракції Партії регіонів). Також фракція Комуністичної партії України не підтримала закон «Про державну службу» (ініційований Президентом України Януковичем В.Ф.)

У листопаді вирішилася доля чотирьох законопроектів, ухвалених парламентом протягом минулих місяців. Так, з пропозиціями Президента України були прийняті в цілому закони:
  •  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» з пропозиціями Президента України від 3.11.2011
  •  «Про внесення змін до Закону України "Про Збройні Сили України"» з пропозиціями Президента України від 27.09.2011
  •  «Про внесення змін до статті 6 Житлового кодексу Української РСР щодо визначення житлової та загальної площ об'єкту житлової нерухомості» з пропозиціями Президента України від 25.10.2011
  •  «Про охоронну діяльність» з пропозиціями Президента України від 06.10.2011
За більш детальною інформацією щодо парламентського моніторингу Лабораторії законодавчих ініціатив звертайтеся за телефоном (+38044) 5313768 або електронною поштою (адреса – z.oleksandr@laboratory.kiev.ua).  Контактна особа – Олександр Заславський.

Дані парламентського моніторингу за попередній період.

Законодавчі підсумки роботи Верховної Ради України у листопаді 2011 року (таблиця).

Завантажити документ (pdf).
 ????i? ??? ????? ??????  ??????
 ???i????? ?i??  ? ????????i? ????i?
? 2003 - 2012. ?????????? ???????????? ?????????
???????? ???????? Stearling Studio


 ?????
  RSS    

 

 ??????i ???????
??????? ?? ???? ?????????ОЇ ????? ??ЛІ?????? ???ДІ?

??????? ?? ???? ????? ??????i??? ??????i????? ????????

??????:
?. ???, 04071,
???. ????i? ??? 33, ??. 8.

???: (044) 531 37 68;
????: (044) 425 25 33;

e-mail: info@laboratory.kiev.ua

?? ??????? ????i??? View English materials ??????? ?? ??????? ????i???