Про організацію
Експертні матеріали
Видання
Проекти
Заходи
??????i ?????????
????? ?????

 ????????
???? ?i?????????
???? ??????? ?????????
???????? ???????? ?????????? ??????
???? ??????

Uniter

???? ??i??? ???i????

?????? ? ?????i: i???????i???-????i?????? ??????
???????????? ??????
 ????? ??????????????? ?????????
 ????? ??????????????? ?????????
 ????? ??????????????? ?????????
НОВИНИ – КОМЕНТАРІ – ПОДІЇ :.
30-09-2015 || 11:55
ТРЕНІНГ «ЕФЕКТИВНЕ ЗАЛУЧЕННЯ ДО ЗАКОНОДАВЧОГО ПРОЦЕСУ»

28 вересня 2015 року в Києві відбувся тренінг «Ефективне залучення до законодавчого процесу».  
Розробка та проведення неформальних інтерактивних тренінгів для молоді є частиною проекту, що реалізує ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив» у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво». Програма USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа, сприяє становленню підзвітного, відповідального і демократичного представницького органу.

В якості тренера виступив Роман Кобець, директор Європейського інформаційно-дослідницького центру, аналітик політики, кандидат філософських наук. 
Роман Васильович розпочав із загального огляду стадій законодавчого процесу, розглнувши внесення (подання) законопроекту до парламенту;попередній розгляд і обговорення законопроекту у парламенті; обговорення, прийняття рішень щодо законопроекту на пленарних засіданнях Верховної Ради України, тобто прийняття закону або відхилення законопроекту; підписання, офіційне оприлюднення закону та набрання ним чинності. У лекції також йшлося про процедурні моменти підготовки законодавчої ініціативи, а також просування вже готового законопроекту від реєстрації (через суб`єктів законодавчої ініціативи) до експертизи та розгляду в парламенті.Наступна частина тренігнгу стосувалася ключового елементу ефективності залучення громадськості до законодавчого процесу - аналізу того, інтереси яких сегментів суспільства зачіпає рішення передбачене у драфті закону. У зв`язку з цим, постає необхідність спочатку вдатися до аналізу заінтересованих осіб (стейкголдерів), аби зрозуміти кого саме варто залучати і хто зможе ефективно вплинути на подальше просування закону. Учасники тренінгу мали можливість здобути практичні навички визначати впливовість стеркголдерів, виконавши практичну вправу запропоновану тренером.  Заключна частина тренінгу була присвячена вже безпосередньо інструментам громадського впливу, особливостям їх застосування, перевагам та обмеженням кожного з них. У цьому блоці слухачі тренінгу дізналися про те те, на що та з якою метою може впливати громадськість у законодавчому процесі, а також аналітичне та комунікативне забезпечення участі громадськості в законодавчому процесі.  ????i? ??? ????? ??????  ??????
 ???i????? ?i??  ? ????????i? ????i?
? 2003 - 2012. ?????????? ???????????? ?????????
???????? ???????? Stearling Studio


 ?????
  RSS    

 

 ??????i ???????
??????? ?? ???? ?????????ОЇ ????? ??ЛІ?????? ???ДІ?

??????? ?? ???? ????? ??????i??? ??????i????? ????????

??????:
?. ???, 04071,
???. ????i? ??? 33, ??. 8.

???: (044) 531 37 68;
????: (044) 425 25 33;

e-mail: info@laboratory.kiev.ua

?? ??????? ????i??? View English materials ??????? ?? ??????? ????i???